G3VM-101ER Relay Component solid-state relay ssr
KZ TECHNOLOGY (HONGKONG) LIMITED
Contact Now
Part Number : G3VM-101ER
Manufacturer : Omron Electronics Inc-EMC Div
Description : RELAY SSR SPST 2A 100V 6-SMD
Category : Solid State Relays
Family : Solid State Relays
Series : G3VM
Place of Origin : Original
MOQ : Negotiable
Price : Negotiable
Delivery Time : Negotiable
Payment Terms : T/T, L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram
Supply Ability : 100000
Contact Now
G3VM-101ER Specifications
Part Status Active
Circuit SPST-NO (1 Form A)
Output Type AC, DC
On-State Resistance (Max) 200 mOhm
Load Current 2A
Voltage - Input 1.33VDC
Voltage - Load 0 ~ 100 V
Mounting Type Surface Mount
Termination Style Gull Wing
Package / Case 6-SMD (0.300", 7.62mm)